Bizi Arayın : +90 0850 888 1 PRC (772)

Email :info@procombilisim.com

Anasayfa - İçerik (Web) Filtreleme

İçerik (Web) Filtreleme

img

İçerik (Web) Filtreleme

Web Filtreleme işlemi bir bilgisayar ya da ağdaki web sitesi içeriğinin izlenmesine yardımcı olan yazılım aracıdır. Özellikle aile bireylerinin kullandığı bilgisayarlarda çocuk ve gençler için zararlı içeriklere sahip olan sitelerin girişini engelleyen bu yazılım sayesinde çocuklarınızın kimlerle görüştükleri, çocukların bilgisayarları nasıl kullanması gerektiği konusunda yönlendirme yapılası açısından oldukça faydalıdır. Bireysel olarak özellikle internet kullanımında çocukların gelişimini olumsuz etkileyecek içerikle birlikte kötü amaçlı kimselerle görüşmesini engellemek istiyorsanız firmamızla iletişime geçerek bu hizmetimizden yararlanabilirsiniz.

Bu hizmetimiz ile neler yapacağız bazı açıklamalarda bulunursak çocuklara uygun olmayan görsellerin görüntülenmesini engelleyebilir, çocukların ziyaret edebilecekleri web sitelerini belirleyebilirsiniz. Böylece güvenli bir internet kullanımı sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda siteleri içeriklerine göre, uygunsuz sitelerin arama geçmişinde görünmesini de engelleyebilirsiniz. Çalışan personelin performansını düşürecek. Zararlı yazılımların yayılmasına sebep olacak siteler veya programların erişimini engelleyebilirsiniz.

Filtreleme

Firmamız, internet güvenliği ve içerik filtreleme (content filtering) ürünleri ile beraber, internete çıkan bilgisayarların kurum politikalarıyla uyumlu olarak, istenen zaman aralıklarında, belirlenen web kategorilerindeki (categorized web) internet sayfalarına erişimini sağlamaktadır.

Örneğin; mesai saatleri içinde sohbet sayfalarına erişim kısıtlanırken, mesai saatleri dışında bu sınırlama kaldırılabiliyor. Gün içerisinde istenen kategorilere; örneğin eğlence veya sosyal iletişim içerikli sitelerin belirli bir süre ziyaret edilmesi sağlanabiliyor. Aynı zamanda protokol tabanlı erişimler de (Peer-to-Peer yazılımları, MSN Messenger türevleri vb.) engellenerek, raporlanabiliyor. Proxy sunuculu çözümlerle birlikte, kurum çalışanlarının ortak bir proxy sunucusu üzerinden kimlik doğrulaması yapılarak, hızlı bir şekilde internete erişimi sağlanabiliyor.